Jaka jest sytuacja w szpitalu w Puszczykowie?

Po medialnych apelach o pomoc służby wojewody zweryfikowały potrzeby szpitala w Puszczykowie (Wielkopolskie) i poinformowały, że placówka ma wystarczającą ilość sprzętu. Podpoznańska placówka walczy o życie i zdrowie ponad stu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

szpital w puszczykowie

W opublikowanym w ostatnich dniach w lokalnych mediach apelu puszczykowski szpital poinformował, że tegoroczna wiosna “potroiła skalę zaangażowania placówki w walkę z COVID-19”. Szpital poprosił m.in. o wodę w małych butelkach, kosmetyki i środki higieny osobistej dla pacjentów.

 

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował PAP w niedzielę, że po medialnych doniesieniach o potrzebie zabezpieczenia w szpitalu powiatowym w Puszczykowie środków ochrony osobistej dla personelu oraz wody dla pacjentów, służby wojewody zweryfikowały przekazywane informacje. W rozmowie z dyrekcją szpitala uzyskano zapewnienie o wystarczających ilościach sprzętu oraz środków będących w dyspozycji lecznicy.

 

Stube podał, że w ostatnich tygodniach z magazynów wojewody, w ramach udzielanego wsparcia, do szpitala w Puszczykowie trafiły m.in. kombinezony ochronne, półmaski, osłony na buty w liczbie od 1 tys. do 1,6 tys. Do szpitala przekazano też respiratory, pompy strzykawkowe i ssaki medyczne.

 

Szpital w opublikowanym komunikacie poinformował, że w ostatnim czasie bardzo zwiększyły się koszty zakupów wszelkich środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, sprzętu jednorazowego. Placówka zwróciła się do wszystkich z apelem o pomoc materialną i finansową.

 

“Przede wszystkim prosimy o wsparcie dla naszych pacjentów oddziałów covidowych, którzy z epidemiologicznych względów nie mogą liczyć na odwiedziny najbliższych. Bywa, że ich najbliżsi pozostają w kwarantannie lub co gorsza – sami są zakażeni. Najbardziej potrzebujemy wody w małych butelkach. Z wdzięcznością przyjmiemy też kosmetyki i środki higieny osobistej”

podał szpital.

 

Placówka podkreśliła, że w ubiegłym roku wiele osób wsparło jej działalność. “Jesienią doświadczyliśmy z Państwa strony nieocenionej pomocy. Bardzo sobie cenimy te odruchy serca!” – podano.

 

Koordynatorem zbiórki darów dla szpitala jest OSP Puszczykowo. Informacje o możliwościach wsparcia finansowego placówki znaleźć można na stronie internetowej szpitala.