“Fajnie mieć tę szczepionkę i być bezpieczniejszym” – nastolatkowie szczepią się przeciw Covid-19

Ponad 40 tysięcy 16 i 17-latków zgłosiło się na szczepienie przeciwko Covid-19. Zapisy na przyjęcie preparatu ruszyły w poniedziałek 17 maja. Ministerstwo zdrowia przypomina, że przed szczepieniem osoby niepełnoletniej należy wypełnić kwestionariusz, który można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie. Tak sytuacja wyglądała wczoraj.

– Ja się chcę szczepić, żeby wyjść z domu, żeby spotkać się ze znajomymi bezpiecznie, żeby powrót do szkoły był bezpieczny, mimo tego wszystkiego co się dzieje, Na pewno warto, ja się zaszczepiłam i teraz będę zachęcać znajomych i wszystkich innych – mówiła nastolatka Olga Jurysta.

– Myślę, że w wakacje jakiś wyjazd lub dwa się zdarzą, a niedługo mam wracać do szkoły, więc fajnie mieć tę szczepionkę i być bezpieczniejszym – dodał Maciej Bober.

– 16 i 17-latkowie będą szczepieni tylko Pfizerem, a poza tym to szczepimy wszystkimi rodzajami. Nie szczepimy jedynie Johnson & Johnson. Ta szczepionka jest przeznaczona dla mniejszych punktów – wyjaśnił Bartosz Sobański ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.