Koncerty, warsztaty i pchli targ – rusza Bazar Wyspiańskiego 26!

Już dziś rozpoczyna się trzecia edycja Bazaru Wyspiańskiego 26 w City Park. U niemal 40 wystawców będzie można kupić wszystko – od płyt winylowych i rękodzieła po lokalne przysmaki. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wszystko to w szczytnym celu, na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na Łazarzu.

 

Będzie to już trzecia edycja Bazaru Wyspiańskiego 26. Od dziś przez cały weekend będzie można skorzystać z szeregu atrakcji. Na pchlim targu dostępnych będzie 36 wystawców, u których będzie można kupić m.in. rękodzieło, płyty winylowe, książki czy też lokalne produkty i smakołyki. Dostępna będzie także strefa gastro z m.in. trzema browarami rzemieślniczymi.

Nie zabraknie wydarzeń dla małych i dużych. Już dziś o godzinie 17:30 będzie można wziąć udział w kursie tańca Etno & Orient dla każdego, który odbędzie się na Scenie pod chmurką. Pół godziny później w Galerii przy Kawiarni Cappuccina planowany jest wernisaż The Best of Hegen. Z kolei o 19:00 w tym samym miejscu na chętnych będzie czekać Poezja dla dorosłych i dzieci Jolanty Karasińskiej. Jednocześnie na Scenie pod Chmurką rozpocznie się koncert Teofila z Katowic.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-22:00 dostępna będzie Strefa winylowa i muzyka spod igły. Od 12:00 w Kąciku dziecięcym przy scenie pod chmurką prowadzone będą warsztaty i animacje dla dzieci. Z kolei od 14:00-18:00 planowane są w weekend warsztaty z robienia wianków przy Stole przy Scenie pod chmurką. To jedyne wydarzenie płatne – koszt 30 złotych od osoby, a dochód zostanie przeznaczony na schronisko dla zwierząt.

W sobotę o godzinie 18:00 na Scenie pod Chmurką rozpocznie się koncert Golden Collective Brass Band, a o 20:00 Wieczór literacki Edyty Kulczak i Andrzeja Haegenbartha.

Muzyki na żywo będzie można posłuchać również w niedzielę o 18:00, kiedy to odbędzie się koncert Sylwiany i Bartosza.

Wydarzenie potrwa do niedzieli i ma charakter charytatywny – by wesprzeć Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie na Łazarzu.