Marsz Równości i Piknik LGBTQ+ na Placu Wolności już w sobotę

W sobotę odbędzie się Marsz Równości, który przejdzie przez centrum Poznania. Będzie to już XVII edycja wydarzenia. Przemarsz poprzedzi piknik na Placu Wolności.

Marsz Równości w Poznaniu już na stałe wpisał się w wakacyjne miesiące w stolicy Wielkopolski. Zwykle odbywa się jako podsumowanie tzw. miesiąca dumy, czyli czerwca, który na całym świecie jest uznawany za miesiąc w szczególny sposób poświęcony środowisku LGBTQ+.

Sobotni przemarsz rozpocznie się 3 lipca, o godzinie 17:00 na Placu Wolności. Uczestnicy przejdą ulicami m.in. 27 Grudnia, Gwarną, Kościuszki, Półwiejską i Padarewskiego. W tym roku zamiast mobilnych platform przygotowano przystanki muzyczne na trasie.

Przemarsz poprzedzi piknik na Placu Wolności, który rozpocznie się o 12:00. O oprawę muzyczną zadbają muzycy na scenie, a na placu pojawią się także m.in. stoiska organizacji pozarządowych, strefy partnerów, stoisko sklepu Grupy Stonewall, organizatora wydarzenia, a także strefa gastronomiczna.

Także po Marszu na Placu Wolności będzie można się zabawić na „muzycznym afterze”, gdzie wystąpią thekayetan, Avtomat oraz Reni Jusis.