Jak mieszkańcy oceniają infrastrukturę sportową i promocję sportu w Poznaniu?

Jak wygląda organizacja sportu w Poznaniu? Czy oferta i infrastruktura pozwala na uprawianie go w życiu codziennym? Czy lekkoatletyka ma szansę stać się wizytówką Poznania? To tylko część z pytań, jakie dostępne są w ankiecie dotyczącej sportu w Poznaniu, do której wypełnienia zachęca Miasto Poznań wraz z pracownikami poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

Ankieta została przygotowana przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a jej celem jest poznanie opinii poznaniaków i mieszkańców powiatu poznańskiego w zakresie znaczenia sportu w życiu codziennym. W badaniu mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia, które interesują się sportem.

Uczestnicy pytani są m.in. o to, w jaki sposób można ich zachęcić do uprawiania sportu i regularnej aktywności, a także jak oceniają infrastrukturę i zaplecze sportowe w swojej okolicy. Wiele pytań dotyczy także lekkoatletyki i tego, czy to właśnie ten sport może być tym, z którym kojarzy się stolica Wielkopolski. Twórcy chcieliby także poznać opinie w zakresie tego, kto powinien budować dobre nawyki w zakresie aktywności fizycznej u dzieci.

Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut i jest dostępna online.