Święto Policji w Poznaniu. Wręczono odznaczenia i mianowania

Podczas uroczystej gali z okazji Święta Policji wręczono awanse i nagrody dla funkcjonariuszy. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, w tym także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

 

Uroczysta gala z okazji Święta Policji odbyła się w auli Collegium da Vinci. Była to okazja do podziękowania funkcjonariuszom za ich służbę i działania na rzecz społeczeństwa. Szczególną uwagę poświęcono służbie w czasie pandemii, która stworzyła nowe zadania i obowiązki dla mundurowych.

Pandemia diametralnie zmieniła naszą służbę i zadania. Od jej pierwszego dnia byliśmy zaangażowani w walkę z wirusem. Na początku był strach, ale priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. I tak jak na początku nikt nie wiedział, jak to się będzie rozwijać, tak bardzo szybko wszyscy policjanci, którzy mogli, byli w służbie, często w ponadwymiarowym czasie. Za to bardzo serdecznie dziękuję – mówił nadinspektor Piotr Mąka, komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

W czasie uroczystości prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wręczył nagrody dla Dzielnicowych MIasta Poznania. Tegorocznym zwycięzcą został mł. asp. Paweł Sompoliński z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald. Na drugim miejscu uplasowała się st. sierż. Judyta Kuźma z Komisariatu Policji Poznań-Jeżyce, a pierwszą trójkę „zamknął” mł. asp. Grzegorz Wzorek z Komisariatu Policji Poznań Grunwald.

Gala była również okazją do wręczenia odznaczeń ZW NSZZ Policjantów dla funkcjonariuszy z województwa wielkopolskiego, nagród dla Dzielnicowych Roku Powiatu Poznańskiego, odznaki Zasłużony Policjant oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Łącznie mianowania przyznano 521 mundurowym z Wielkopolski.