Poznańskie Targi Piwne już po raz ósmy!

Już po raz ósmy teren Międzynarodowych Targów Poznańskich opanują… piwa i ich miłośnicy. W piątek i sobotę odbywać się będzie kolejna edycja Poznańskich Targów Piwnych. Nie zabraknie także dobrego jedzenia, a także Poznańskiej Piwnej Mili, silence disco czy też gier, pokazów i zabaw.

 

To jedna z ulubionych imprez poznaniaków odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznańskie Targi Piwne przyciągają głównie smakoszy i koneserów „złotego trunku”, ale nie brakuje również osób, dla których to okazja do spróbowania czegoś nowego i rozszerzenia swojej wiedzy piwowarskiej.

Zwykle impreza odbywała się późną jesienią, jednak w tym roku piwowarskie święto zaplanowano na środek lata, czyli w dniach 30-31 lipca. Dzięki temu zwiedzający będą mogli przebywać nie tylko w hali wystawienniczej, ale także na świeżym powietrzu. Na zewnątrz znajdą także m.in. food trucki, które idealnie będą pasować do wyrobów piwowarskich.

Podczas ósmej edycji wydarzenia zaprezentuje się ok. 40 browarów oraz 15 food trucków. Nie zabraknie również innych atrakcji. Tradycyjnie będzie można wziąć udział w Poznańskiej Piwnej Mili, która odbędzie się w sobotę. Co to takiego? To bieg na dystansie 1600 metrów z obowiązkowymi czterema przystankami na małe piwo.

Nie zabraknie także Piwnej Jogi, czyli połączenia jogi z zabawą i relaksem.

Osoby nieco lepiej zorientowane w piwowarstwie i branży browarniczej będą mogły wziąć udział w Piwnej Maturze oraz konkursach na scenie. W programie znalazły się również pokazy wrestlingu, planszówki oraz gra w kapsle. Na sobotę zaplanowano silent disco.

Jak zwykle wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja Movember Polska, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie chorób „męskich”. Będzie możliwość wykonania badań USG w celu wykrycia lub wykluczenia ewentualnego nowotworu. Co istotne, do badania można nawet podejść „z piwem w ręce”. Są one bezinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają wcześniejszego przygotowania.

Bilety na Poznańskie Targi Piwne można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie tobilet.pl  lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł, a dwudniowego 35 zł.