Mieszkańcy już nie ominą S11 drogą serwisową. Zamknięto trasę równoległą do trasy katowickiej

Okoliczni mieszkańcy nie mogą już korzystać z alternatywnej drogi równoległej do remontowanej trasy S11 w rejonie Kórnika.

Inwestycja obejmuje odcinek od węzła Kórnik Południe do węzła Poznań Krzesiny. Na razie prace oraz związane z nimi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu w każdym kierunku wprowadzone jest na odcinku Kórnik – Koninko.

Codziennie tworzą się tam korki, a okoliczni mieszkańcy często pozbawieni zjazdów do swojej miejscowości, starają się znaleźć alternatywne drogi dotarcia do domów, bez konieczności stania w korku na S11.

Jedną z tras wykorzystywanych przez kierowców była ta między Kórnikiem a Skrzynkami, wzdłuż trasy katowickiej (po północnej stronie). Jak informują jednak kierowcy, dziś drogowcy zamknęli także i tę trasę. To droga serwisowa, ale mocno ułatwiała dojazdy okolicznym mieszkańcom.

Obecnie jedyną równoległą drogą jest ta z Kórnika do Skrzynek po drugiej stronie trasy, jednak tam także prowadzone są prace drogowe i wprowadzono zwężenia i ruch wahadłowy. Na dodatek, droga prowadzi przez wsie, co z kolei negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, infrastrukturę drogową tych miejscowości, która nie jest przystosowana nawet do „standardowego” ruchu rozbudowującej się okolicy oraz powoduje powstawanie korków na wsi. Kierowcom pozostaje zatem S11.

Na razie nie wiadomo na jak długo będzie zamknięta droga równoległa.