“Ratownicy postępowali zgodnie z procedurą” – Pogotowie komentuje bójkę na ul. Podgórnej

Najpierw miały być słowne zaczepki, potem doszło do rękoczynów. Na jednej z ulic Poznania doszło do szarpaniny między ratownikiem medycznym a mężczyzną i kobietą. Na nagraniu nie widać jednak, co działo się wcześniej. Ratownik został uderzony w twarz, potem próbował odgonić napastnika. Sprawą zajmuje się policja.

Poznańska policja prowadzi dochodzenie w sprawie szarpaniny między ratownikiem medycznym a dwiema młodymi osobami. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty (4.09) na niedzielę na ulicy Podgórnej w centrum Poznania.O sprawie pisaliśmy na naszym portalu (tutaj).

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że zespół ratownictwa medycznego został wezwany do nieprzytomnej kobiety.

Ratownicy cofnęli się do karetki i poprosili o wsparcie patrol policji i oczekiwali w aucie – relacjonuje Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Jak tłumaczy, wycofanie się zespołu w niebezpiecznej sytuacji jest normalną procedurą, która ma nie dopuścić do eskalacji emocji. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak agresywna kobieta próbowała zaatakować ratownika butelką.

Agresywne osoby zostały wylegitymowane przez policjantów. Następnie, mężczyzna poszedł do domu, a kobieta została zawieziona do izby wytrzeźwień.