Urodziny Poznania: 770-kilogramowy tort czekał na mieszkańców i gości miasta na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta

Poznań obchodził swoje 770-lecie w niezwykłym stylu, serwując mieszkańcom i gościom miasta wyjątkowy tort ważący aż 770 kg. Przygotowany specjalnie na tę okazję, tort był dostępny na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w ramach uroczystości wielkiego finału urodzinowego.

Cukiernicy tworzący te niesamowite słodkości, musieli przygotować aż 117 mniejszych blach wypieków, aby stworzyć taki ciężar. Wykorzystali w tym celu 130 kg mąki poznańskiej, 185 kg jajek, około 60 kg cukru oraz blisko pół tony śmietanki-kremówki do dekoracji i przełożenia tortów. Efekt tego starannego i kreatywnego procesu można było ocenić w niedzielę.

Tort miał smak migdałowy, a jego ozdoby były nawiązaniem do tradycji miasta, takich jak rogal świętomarciński czy rzeka Warta. Uroczystości rozpoczęły się kolorowym korowodem, który o godzinie 14:00 wyruszył spod Bramy Poznania, prowadzony przez rzekę Wartę.

Zwieńczenie obchodów odbyło się na placu Kolegiackim, gdzie odbyło się oficjalne przywitanie uczestników pochodu oraz mieszkańców miasta przez władze Poznania. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, aby uczcić tę wyjątkową rocznicę, skosztować wyjątkowego tortu i cieszyć się wspólnym świętowaniem.

W ten sposób, miasto Poznań świętowało swoje 770-lecie, wyrażając dumę z własnej historii i tradycji, a jednocześnie zachęcając mieszkańców i gości do wspólnego uczestnictwa w uroczystościach. Wspólne smakowanie tortu było symbolem jedności i radości związanej z długą i bogatą historią Poznania.

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.