Poranny szczyt komunikacyjny w Poznaniu – gdzie są korki?

Coraz mocniej korkują się poznańskie ulice. Źle wyglądają dojazdy do centrum miasta.

 

Na ul. Starołęckiej korek w kierunku Ronda Starołęka od wysokości autostrady A2 do ul. Fortecznej. Do Ronda Rataje dojazdy korkują się po obu stronach ul. Krzywoustego, jednak większe korki czekają na kierowców chcących dojechać do Ronda Śródka – od strony ul. Warszawskiej korek zaczyna się w rejonie przystanku „Termalna”. Od strony ul. Jana Pawła II korek od ul. Baraniaka, która sama także jest zakorkowana na dojeździe do ul. Jana Pawła II. Korek też na dojeździe do ronda od strony ul. Hlonda i Podwale.

Zakorkowana Droga Dębińska w kierunku AWF od wysokości Parku im. Jana Pawła II. Powoli korkuje się również rejon Dębca i węzła Poznań-Luboń.

Ul. Głogowska na nitce wjazdowej do miasta zakorkowana na górczyńskim odcinku. Coraz gorzej wygląda także sytuacja drogowa na ul. Grochowskiej.

Fatalnie jest na ul. Lutyckiej oraz na Niestachowskiej – tu korek już od Al. Solidarności. Zakorkowana także ul. Obornicka w kierunku Ronda Obornickiego niemal na całej długości ulicy.

Zakorkowany też dojazd od strony ul. Naramowickiej.

Coraz gorzej wygląda tez ul. Torowa i Pokrzywno na dojeździe do ul. Krzywoustego. Nieco lepiej wygląda dojazd ul. Ługańską i Ostrowską, ale tam także na kierowców czeka powolna jazda.

Pod Poznaniem najgorsza sytuacja jest na S11 od strony Kórnika. Więcej na ten temat tutaj.