Poznańskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu już działa

Organizacje pozarządowe mogą już korzystać z nowego miejsca i jego zasobów – Poznańskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oficjalnie rozpoczęło działalność. To inicjatywa mająca wspomóc zarówno już działające podmioty, jak i te, które dopiero rozpoczną funkcjonowanie.

 

Poznańskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ma na celu wspieranie istniejące i powstające działające w stolicy Wielkopolski organizacje pozarządowe. Prowadzone jest przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP i Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju na terenie Chwaliszewa. Jego działalność finansowana jest ze środków budżetu miejskiego – na ten cel przeznaczono ponad 565 tysięcy złotych.

Organizacje mogą wynająć przestrzeń na potrzeby swoich działań zarówno w dni robocze jak i weekendy. Dostępne są opcje codzienne, na godziny lub całodniowo w zależności od potrzeb.

„Zależy nam na tym, by było to miejsce, w którym mieszkańcy Poznania mogą coś zrobić wspólnie. By można było spotkać się tutaj razem i zaplanować swoje dalsze działania, czując się jak u siebie. Każdy może się zaangażować – symbolem tego jest mural stworzony na podwórku kamienicy, w której mieści się Centrum, przez artystki ze Stowarzyszenia CIM Horyzonty.” – podkreśla Ewa Gałka, prezeska zarządu Centrum PISOP

Centrum dostępne będzie także dla wolontariuszy, którzy mogą uzyskać wsparcie na indywidualne działania. Organizacje pozarządowe mogą wynająć przestrzeń do organizacji wydarzeń zapraszając również do udziału mieszkańców. Dzięki temu będzie można także dotrzeć do większej liczby odbiorców, a także promować działalność poszczególnych organizacji, projektów czy akcji. Fundacje i stowarzyszenia będą mogły prezentować swoje działania i zachęcać do wsparcia lub dołączenia jako wolontariusze.

W ramach projektu prowadzone będą działania rekrutacyjne, promocyjne i diagnostyczne. Dodatkowo, będzie można uzyskać porady ze strony zespołu doradców, którzy podpowiedzą jak ubiegać się o wsparcie finansowe, jak współpracować z wolontariuszami czy też jak nawiązać współprace z firmami.

W ramach Centrum będą również udostępniane m.in. platformy do komunikacji zdalnej oraz sprzęt.