Waterpolo Poznań rozpoczęło sezon Ekstraklasy

W niedzielę 10 października br. na Tremach Maltańskich odbył się mecz inauguracyjny Ekstraklasy piłkarzy wodnych w sezonie 2021/22. Przeciwnikiem seniorskiej drużyny Box Logistics Waterpolo Poznań była Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów Wlkp. Poznaniacy pewnie wygrali 18 do 8!

W niedzielę o godzinie 16.00 na basenach sportowych Term Maltańskich piłkarze wodni Box Logistics Waterpolo Poznań podejmowali drużynę Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów Wielkopolski.

Mecz od samego początku rozgrywany był pod dyktando gospodarzy. Poznaniacy objęli prowadzenie w pierwszych minutach i sukcesywnie je zwiększali, w pełni kontrolując mecz.

Po pierwszej kwarcie wygrywali 6-1 a w połowie meczu 10-3. Ostatecznie wygrali 18-8. Cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie, a wyróżnić trzeba Jana Oleksowa i Marosa Piro, którzy strzelili po 5 bramek oraz Pawła Handze- bramkarza.

Warte odnotowania jest też to, że w składzie na mecz znajdowało się trzech wychowanków (Jan Słupiński, Wojciech Borzeszkowski i Wojciech Augustyniak) w tym dwóch uczniów Szkoły Marcina Gortata w Poznaniu.

„Rozegraliśmy fantastyczne zawody. Prowadziliśmy od początku do końca i zasłużenie wygraliśmy 18 do 8. Chciałbym podziękować każdej osobie, która była zaangażowana w ten mecz. Pokazaliśmy dużą siłę i charakter. Taki mecz sprwia dużo radości. ”- mówi prezes i zawodnik Tomasz Różycki