Przebudowa ul. św. Marcin – rusza kolejny etap zmian w organizacji ruchu

Od 6 listopada trwa przebudowa kolejnego fragmentu ul. św. Marcin w ramach Projektu Centrum. Prace podzielone są na etapy i tak samo wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. Najbliższa nastąpi już dzisiejszej nocy, czyli z niedzieli na poniedziałek.

 

Wykonawca rozpoczął już pierwsze prace związane z przebudową. Odbywają się na odcinku od ul. Gwarnej do al. Niepodległości. Z tego powodu wyłączona z użytkowania jest m.in. jezdnia przylegająca do torowiska w kierunku Ronda Kaponiera.

Dzisiejszej nocy, czyli z 14 na 15 listopada zostaną wdrożone kolejne zmiany. Wyłączone z użytkowania zostanie torowisko tramwajowe, które zostanie rozebrane na odcinku od ul. Gwarnej do Ronda Kaponiera. Pasy ruchu przylegające do niego zostaną zwężone lub całkowicie wyłączone z użytkowania.

Przejazd na wprost ul. Św. Marcin od ronda Kaponiera w stronę centrum przez skrzyżowanie z al. Niepodległości będzie możliwy tylko jedynym pasem, natomiast dwa służyć będą do lewoskrętów w al. Niepodległości.

Dodatkowo, nie będzie możliwości korzystania ze skrajnego pasa do skrętu w lewo z al. Niepodległości w ul. św. Marcin w kierunku Kaponiery.

Rowerzyści na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości będą poruszać się pasem ruchu dla samochodów.

W poniedziałek rozpoczną się także prace na fragmencie ul. Towarowej.