Szczepienia przeciw Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji także dziś

Piątek oznacza kolejną akcję szczepień bez wcześniejszej rejestracji. Preparaty dostępne są zarówno w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim jak i w punkcie szczepień na dworcu Poznań Główny.

 


Akcja szczepień bez wcześniejszej rejestracji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbywa się w każdy piątek do końca grudnia, w ramach kampanii #OstatniaProsta. Od 10:00 do 16:00 można tam przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson lub jedną z dawek preparatu Pfizer. Ten drugi dostępny jest także dla dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Druga z akcji odbywa się w punkcie szczepień w hali Dworca Poznań Główny. Tu można się zaszczepić między 13:00 a 17:00. Akcja na dworcu będzie prowadzona w każdy poniedziałek i piątek do 20 grudnia.

Także i tu dostępnymi preparatami są Pfizer i Johnson&Johnson. Obsługę punktu zapewnia kadra medyczna ze szpitala miejskiego im. Raszei.

Każda osoba zaszczepiona otrzymuje Unijny Certyfikat Szczepień, który m.in. ułatwia podróżowanie międzynarodowe, a także jest potrzebny do korzystania z części usług w różnych państwach.