Fundacja Kejtersi z pomocą dla zwierząt

Grudzień kojarzy nam się z czasem pomagania. Nie tylko ludzie jednak tej pomocy potrzebują. Dobrobyt zwierząt zależy tylko od naszej miłości i wysiłków. Z pomocną dłonią dla czworonogów przychodzi Fundacja Kejtersi, o czym opowiedziała Sandra Zawiasa podczas programu “Hej Poznań”.

 

Sandra Zawiasa była gościnią programu „Hej Poznań”. Opowiedziała m.in. o  Psiej Paczce, czyli akcji, która jest aktualnie w fundacji przeprowadzana.

„Pomysł na Psią Paczkę powstał z potrzeb osób, które się z nami kontaktują. Tak naprawdę każdego dnia dostajemy zgłoszenia od osób, które proszą nas o pomoc lub od osób, które znają takie osoby, które takiej pomocy by potrzebowały. Mówimy tu o pomocy materialnej, gdyż duża część osób, które ma pod opieką psa, niestety nie do końca radzi sobie finansowo z utrzymaniem zwierzaka.” – powiedziała.

Na początku pomoc miało otrzymać 10 najbardziej potrzebujących osób, które mają na utrzymaniu zwierzaka. Jak się jednak później okazało, zgłoszeń jest o wiele więcej. Przedstawiciele Fundacji postanowili udzielić większego wsparcia, tym samym zapowiadając stały, nowy projekt o podobnej tematyce.

„Psia paczka jest tylko zapowiedzią projektu, który będzie realizowany od stycznia. Mówimy tutaj o projekcie „Kejterski Patrol” i będzie to projekt długofalowy, który będziemy realizować na terenie miasta. Chcemy objąć takim długoterminowym wsparciem psy w potrzebie właśnie przede wszystkim opieką weterynaryjną”. – dodała.

 

Przedstawicielka fundacji wspomniała również o tym, zwierzę nie jest dobrym prezentem pod choinkę.

„Oczywiście nie jest to dobry pomysł. Nie rekomendujemy zakupu, czy też adopcji psa pod choinkę. Nie robimy tego pod wpływem impulsu, dlatego, że jest to żywe stworzenie. Adopcja lub zakup zwierzęcia jest to decyzja co najmniej na kilkanaście lat i musimy mieć świadomość tego jakie to mogą być koszty i odpowiedzialność.”

Pod koniec rozmowy Sandra Zawiasa wspomniała również o tym jak odbywa się proces adopcji. Mówiła o tym, że droga ta jest długa i zwykle trudna. Wielu ludzi wykazuje się niezrozumieniem w stosunku do przedstawicieli fundacji. Każda osoba chcąca adoptować psa musi wypełnić ankietę, zostać zweryfikowana przez fundację oraz przejść godziny rozmów na temat opieki i odpowiedzialności. Pies nie jest zabawką, dlatego ważne jest żeby trafił w odpowiednie ręce.

Jeśli dana osoba chciałaby przygarnąć zwierzę, jednak nie wie, czy ma na to warunki i czas, może stworzyć mu dom tymczasowy. Fundacja Kejtersi realizuje projekt pt. „Poznańskie sieci domów tymczasowych”. Przeważnie są to psy po interwencjach, które przygotowuje się do adopcji.