Jeszcze w tym roku psy zyskają kolejne miejsce do swobodnej zabawy i biegania. Nowy wybieg powstanie nad Wartą

Jeszcze w tym roku czworonożni mieszkańcy Poznania zyskają kolejne miejsce do swobodnej zabawy i biegania. Wybieg dla psów powstanie przy ul. Piastowskiej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu.

 

Wybieg dla psów powstanie niedaleko Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, na terenie nad Wartą od strony Wildy. Obecnie jest on niezagospodarowany, przez co stał się miejscem, w którym część osób „pozbywała” się śmieci. Są tam również pozostałości budowlane.

Inwestycja ma nie tylko przyczynić się do zwiększenia liczby miejsc dla czworonogów w mieście, ale także sprawić, że obszar stanie się przyjazną enklawą zieleni. Na części, która zostanie ogrodzona i będzie miejscem do zabawy i relaksu psów powstanie infrastruktura, która jest dla nich przyjazna. Na pozostałym terenie nie będą wykonywane prace – jak wyjaśnia dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, Szymon Prymas, nie będzie ingerencji w zieleń, która się tam znajduje.

Wybieg, który jest obszarem ogrodzonym pozwala na swobodne „wybieganie się” psów oraz ich integrację i wspólną zabawę.

Na terenie zamontowane będzie oświetlenie ledowe. Pojawią się także ławki i kosze na śmieci. Posadzon zostaną m.in. mahoń pospolita, jarząb szwedzki i krzewy śnieguliczki. W ramach inwestycji zagospodarowana zostanie powierzchnia 4163 m2, przy czym na wybieg dla psów zostaną przeznaczone 2452 m2.

Projekt wybiegu przy ul. Piastowskiej jest już gotowy, a prace mają rozpocząć się w połowie kwietnia.

Obecnie w Poznaniu zorganizowanych jest 28 miejsc dla czworonogów i w tym roku przybędą kolejne. Poza tym przy ul. Piastowskiej powstaną także przy ul. Jeżyckiej i u zbiegu ul. Starogardzkiej i Architektów.