Hej Poznań

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Hej Poznań już od 8:30 w poniedziałkowy poranek! O czym porozmawiamy w tym tygodniu?

Rozpoczniemy od rozmowy o konferencji “Rozmiar w umyśle”. Mateusz Klakus z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii opowie o jej idei i tematyce, która wciąż nie jest wystarczająco często poruszana w naukach społecznych, pomimo że zaburzenia odżywiania i obrazu ciała to problemy powszechne w naszej kulturze. Panuje niedostatek wydarzeń, miejsc i publikacji dzięki którym zarówno młodzi naukowcy, jak i praktycy mogą zdobyć lub zaprezentować aktualną wiedzę z tej dziedziny.

Marta Kabsch opowie o nadchodzących wydarzeniach w Starym Browarze. Co przyniesie wiosna? Czego można spodziewać się w najbliższym czasie i w jakich w tym roku kolorach przykicały kultowe zające wielkanocne Starego Browaru?

Z Katarzyną Kłosowską porozmawiamy z kolei o spektaklach dla dzieci i tym jak przemawiać do młodego widza. W jaki sposób pobudzać dziecięcą wyobraźnię i jak przedstawiać spektakle w cieniu wojny?

Na naszych kanapach zasiądą również harcerze, którzy licznie włączyli się w pomoc dla Ukrainy po rosyjskiej agresji na to państwo. Weronika Motyl oraz Kacper Kozanecki ze Związku Harcerstwa RP opowiedzą na czym polega ich praca i jak można włączyć się do akcji pomocowej na rzecz Ukrainy.

O samej Ukrainie i ucieczce z ogarniętego wojną państwa opowie Siergiej Żukowski, który od lat mieszka w Poznaniu, ale jego rodzina musiała uciekać z ojczyzny po wybuchu wojny. W naszym programie opowie o drodze, jaką musieli przejść, a także o pozostałej grupie bliskich, która pozostała na froncie i walczy za ojczyznę.

Porozmawiamy także o zbliżających się Dniach Turystyki, które odbędą się już za kilka dni. Kacper Otto, koordynator XIX edycji opowie o idei wydarzenia oraz planowanych atrakcjach.

Zapraszamy już od 8:30 w poniedziałek na żywo na naszych kanałach Facebook i YouTube!