Po zakupy i wiedzę, czyli Wiosenny Targ Ogrodniczy

Jak wiosna to i czas na ogródki, balkony i tarasy. Na rozpoczynającym się dziś Wiosennym Targu Ogrodniczym będzie można kupić wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia roślinnego sezonu – zarówno w domu jak i na zewnątrz.

 

To już kolejna edycja Wiosennego Targu Ogrodniczego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oznacza rozpoczęcie ogrodniczego sezonu, choć w praktyce wiele mogą tam znaleźć także ci, którzy rośliny mają w domu.

Przez cały weekend będzie można szukać ogrodowych i nie tylko inspiracji na nadchodzący sezon. To okazja do kupienia roślin i cebulek do posadzenia w domowym zaciszu, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Dostępne będą najróżniejsze gatunki o różnych właściwościach, kształtach, kolorach i zapachach. Jak zapewniają organizatorzy, można liczyć na atrakcyjne ceny. Ci, którym brakuje narzędzi i akcesoriów także będą mogli od razu zakupić te potrzebne.

Z Targu będzie można wyjść również z dodatkową wiedzą. Zaplanowano pokazy otwarte: najlepszych praktyk przesadzania popularnych roślin doniczkowych (filodendrony, kaktusy, sukulenty, maranty, calathea, strelitzie), sadzenia plecionego drzewka czy tworzenia praktycznych makramowych dekoracji – kwietnika i lampionu.

Wśród wystawców pojawią się również twórcy rękodzieła oraz producenci i dystrybutorzy naturalnych kosmetyków, a także dekoracji do domu i na zewnątrz.

Wiosenny Targ Ogrodniczy odbywać się będzie w sobotę i niedzielę w pawilonie 5 MTP. W sobotę od 10:00 do 18:00, a dzień później do 17:00.