Trwa Poznań Game Arena

Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich opanowali miłośnicy gier i technologii, a to za sprawą trwających targów Poznań Game Arena.

 

To największe targi rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej, które od 18 lat przyciągają do stolicy Wielkopolski największe i najbardziej znane marki gamingowe.

Tegoroczna edycja odbywa się w siedmiu targowych pawilonach przez cały weekend. W programie znalazły się atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nie brakuje światowych premier, a także klasyków gier. Uczestnicy mogą zagrać w znane, flagowe produkcje i te, które dopiero debiutują na rynku. W strefie Asus Republic of Gamers można przetestować Cyberpunk 2077, czyli jeden z najbardziej znanych na świecie tytułów w ostatnich latach. W strefie PLAION dostępne są cztery przedpremiery i ostatnia premiera, czyli Saints Row. Nie zabraknie także wirtualnej rywalizacji. Dostępna jest m.in. najnowsza odsłona serii FIFA 23, a turnieje odbywają się będą w sobotę i niedzielę.

Na PGA przyjechali także cosplayerzy, którzy towarzyszą wydarzeniu przez cały weekend, a w niedzielę w południe zostanie zorganizowany finał konkursu PGA Genesis Cosplay Show.

Scena główna tegorocznego PGA będzie się znajdować w pawilonie 6. To tam odbędzie się m.in. spotkanie poświęcone najnowszej serialowej produkcji – Cyberpunk: Edgerunners, która jest oparta o uniwersum gry Cyberpunk 2077, które jest zaplanowane na sobotę (14:00).