Śniadanie Wielkanocne dla ponad 1100 osób przygotowane przez Caritas Poznań

Tradycyjne świąteczne dania i produkty spożywcze otrzymali potrzebujący, którzy skorzystali z Wielkanocnego Śniadania przygotowanego przez Caritas Poznań. W rozdawaniu paczek pomógł prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak.

 

Jak co roku poznański oddział Caritas przygotował świąteczne posiłki i paczki dla potrzebujących. W tym roku po raz kolejny Wielkanocne Śniadanie miało charakter wydawanych paczek na wynos.

Łącznie w jadłodajni przy ul. Łąkowej oraz przy ul. Taczaka przygotowano pomoc dla 1150 osób, w tym 900 w pierwszej, a 250 w drugiej lokalizacji. W ramach śniadania przygotowano przygotowania świąteczne, tradycyjne dania – żurek, białą kiełbasę, sałatkę, a także paczkę zawierającą m.in. pasztet, margarynę do smarowania, konserwę, napój oraz coś słodkiego.

W wydawaniu paczek pomagał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

„Święta to czas dzielenia się dobrem. Dlatego szczególnie teraz pamiętajmy o osobach najbardziej potrzebujących naszego wsparcia, w tym o ukraińskich uchodźcach, którzy często – uciekając przed wojną – zostawiali w Ukrainie cały swój dobytek. Niech te święta wielkanocne będą dla nas wszystkich czasem spokoju i odpoczynku od codziennych zmartwień” – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

W przyszłym tygodniu Caritas Poznań przygotuje również śniadanie wielkanocne przy stołach dla prawosławnych ukraińskich uchodźców, którymi opiekuje się organizacja.