Tradycyjny Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku już niedługo!

Już za nieco ponad tydzień na Starym Rynku w Poznaniu rozpocznie się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców i turystów czekać będą m.in. wyroby rękodzielnicze oraz przysmaki i alkohole z różnych rejonów Polski i Europy. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie będzie możliwe przeprowadzenie wydarzeń kulturalnych.

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku zabrakło tradycyjnych atrakcji przed świętami Bożego Narodzenia, co zdaniem wielu nieco osłabiło ducha świąt w mieście. Przed Wielkanocą sytuacja będzie wyglądać trochę lepiej.

Choć część kupców i klientów martwiło się, że będzie inaczej, to Miasto nie zdecydowało się na odwołanie tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego.

Już od 20 marca na Starym Rynku będzie się odbywał kiermasz handlowy. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zrezygnowano jednak z dodatkowych atrakcji, w tym m.in. z wydarzeń kulturalnych.

Stary Rynek zostanie ozdobiony wielkanocnymi ozdobami i instalacjami. Na płycie pojawią się również charakterystyczne domki, w których kupcy będą oferować swoje towary. Stoiska handlowe zostaną ozdobione kolorowymi wstążkami, co ma dodatkowo nadać wiosneno-wielkanocnego charakteru.

Jak zwykle będzie można kupić m.in. wyroby rękodzielnicze, w tym także ozdoby świąteczne, biżuterię, przedmioty galanteryjne, koszyki, maskotki czy inne upominki. Nie zabraknie także jedzenia – wielu ucieszy możliwość kupienia lokalnych i regionalnych przysmaków i alkoholi. Miasto zapowiada wystawców nie tylko z różnych regionów Polski, ale także m.in. z odległych rejonów Europy. Będą chleby, sery, wędliny, słodycze, a także wina, nalewki, miody pitne i likiery.

Jarmark rozpocznie się w sobotę, 20 marca i potrwa do 28 marca. Będzie czynny codziennie, od 11:00 do 19:00 lub do „ostatniego klienta”.

Wystawcy otrzymali już szczegółowe wytyczne dotyczące zasad reżimu sanitarnego. Stoiska mają być wyposażone w pleksi oddzielającą sprzedawców od klientów oraz w płyny do dezynfekcji. Zalecane jest utrzymywanie dystansu społecznego w kolejkach oraz płatność zbliżeniowa kartą lub telefonem.