Diler narkotykowy zatrzymany na poznańskim Grunwaldzie

Nerwowe i nietypowe zachowanie zawsze wzbudzi zainteresowanie policji i zwykle okazuje się, że funkcjonariusze mieli rację podejrzewając, że dana osoba próbuje coś ukryć. Taka sytuacja miała miejsce na poznańskim Grunwaldzie, gdzie policjanci zatrzymali dwie osoby, w tym dilera narkotykowego.

 

Komenda Miejska Policji w Poznaniu poinformowała dziś o sprawie, która ma swój początek 3 marca. Wtedy to policyjni wywiadowcy patrolowali obszar poznańskiego Grunwaldu. W pewnym momencie na terenach zielonych zauważyli dwóch mężczyzn, które zachowanie było bardzo nietypowe, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Patrol postanowił wylegitymować mężczyzn, którzy bardzo się tym faktem zestresowali. Podczas przeprowadzanych czynności okazało się, że powodem niepokoju był fakt, że obaj posiadali przy sobie marihuanę. Znaleźli przy nich zwitki oklejone taśmą, w którym był susz.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Jeszcze tego samego dnia policjanci wraz z przewodnikiem psa służbowego weszli do miejsc zamieszkania 41- i 42-latka. Podczas sprawdzania pomieszczeń gospodarczych pies podjął trop i zaprowadził funkcjonariuszy do miejsc, w których ukryte były paczki z narkotykami. Łącznie zabezpieczono ponad 130 gramów marihuany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego w sprawie, 42-letni mieszkaniec Poznania usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kata do 3 lat pozbawienia wolności. Drugiemu z zatrzymanych, 41-letniemu poznaniakowi przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i udzielania narkotyków. Za to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec drugiego z mężczyzn zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych.