Podczas ataku padaczki doznał poważnego urazu głowy. Mężczyzna leżał na chodniku na ul. Polnej

W ostatnim czasie nie brakuje interwencji związanych z udzieleniem pomocy osobom, które leżą ranne na chodnikach. Kolejna miała miejsce w piątek na poznańskich Jeżycach, gdzie poszkodowanemu pomogli przechodnie. Okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej miał atak padaczki.

 

W ostatnich dniach na naszym portalu dwukrotnie opisywaliśmy interwencje straży miejskiej związane z udzielaniem pomocy osobom rannym leżącym na chodnikach (więcej tu i tutaj).

Okazuje się, że interwencji jest więcej. W piątek około godziny 14:00 patrolujący okolice strażnicy miejscy zauważyli grupę osób wokół leżącego na chodniku mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali się, by zorientować się w sytuacji.

Jak ustalili, leżący mężczyzna chwilę wcześniej doznał ataku padaczki, w wyniku którego doznał silnego urazu głowy. Przechodnie zaopiekowali się nim i wezwali na miejsce pogotowie.

Strażnicy podziękowali świadkom za postawę, a następnie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Funkcjonariusze opatrzyli ranę. Mężczyzna był przytomny, ale bardzo słaby. Po chwili na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, a poszkodowanego przekazano pod opiekę ratowników medycznych.