Motorówki i kajaki do wypożyczenia w Starym Porcie. Czy trzeba mieć uprawnienia sternika?

Od kilku lat tereny nadwarciańskie w Poznaniu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Poznaniacy lubią spędzać czas nie tylko na trawie czy na plażach na brzegu, ale także chętnie wybierają się na podróż po rzece. Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z możliwości wypożyczenia kajaków i motorówek.

 

Poznań z perspektywy rzeki wygląda zupełnie inaczej niż ten dobrze znany z lądu. Warto skorzystać z możliwości wypożyczenia kajaków i łodzi motorowych, które są dostępne w Starym Porcie, przy ul. Estkowskiego, na cyplu Warty.

Co istotne, nie trzeba posiadać patentu sternika motowodnego, by móc wypożyczyć sprzęt. Wystarczy dowód osobisty, a na miejscu przed udostępnieniem łódek odbywa się krótkie szkolenie w zakresie jej obsługi oraz zasad poruszania się po rzece. Szkolenie prowadzone jest dla każdej osoby, która wypożycza sprzęt.

Koszt to 60 złotych za godzinę wypożyczenia motorówki. W cenie zawarte jest przeszkolenie, paliwo oraz kamizelki ratunkowe. Maksymalnie jedną łodzią mogą płynąć 4 osoby. Dostępne są także kajaki dwuosobowe w cenie 20 złotych za godzinę.

Operator wypożyczalni proponuje użytkownikom dwie trasy do pływania kajakiem – Wartą, w górę rzeki, a później w dół oraz Cybiną, w dół rzeki, a później w górę. Obie mają początek i koniec w Starym porcie. W drugiej połowie maja spodziewane jest przedstawienie dalszych tras.

Miejska wypożyczalnia dostępna jest codziennie między 10:00 a 18:00 do 28 sierpnia. Rezerwacje nie są obowiązkowe, ale z uwagi na większe zainteresowanie w weekendy, proponowana jest ona w tych dniach. Możliwe jest to pod numerem telefonu 731 130 534.