Na żywo od 8:30

Nowy tydzień nowy odcinek “Hej Poznań”

Pierwszym gościem Anny Drzazgi będzie Jarosław Cichoracki z Fundacji dla Seniora.

15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi.

W Poznaniu działa organizacja Fundacja dla Seniora, która posiada całodobowy ośrodek opieki nad osobami starszymi. Fundacja właśnie na co dzień zderza się z takimi problemami, jak dyskryminacja osób starszych ze względu na wiek, naruszenie ich dobra i bezpieczeństwa, przemoc.

O 8.50 Cały Poznań Ukulele!

Wiecie już, że 3-5 czerwca ukulele zabrzmi w całym Miasto Poznań, bo festiwal będzie rozlewał się po uliczkach całego miasta.

Na darmowe koncerty, warsztaty, open mic, tańce i całodzienną zabawę w sobotę i niedzielę zapraszamy na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, tuż obok świeżo wyremontowanego placu Kolegiackiego. 

O 9.15 Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Komendy Policji w Poznaniu.

Rozmawiamy o bezpieczeństwie pieszych na drogach i podsumowujemy zeszłoroczną zmianę przepisów. Przypomnimy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji

VIII Ogólnopolski Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych RETROWERIADA  już 5 czerwca. Jan Pieczyński opowie o pasji i radości z tego nietuzinkowego hobby.   

Naszym kolejnym gościem będzie Grzegorz Jakubowski, koordynator nowopowstającej drużyny Blind Football Poznań czyli piękny sport mimo wszelkim przeciwnościom. 

Podczas konferencji Smart City Wielkopolska and Guests porozmawialiśmy z doktorem Marcien Zawadą z Onet.pl na temat wszechobecnej deinformacji i fake news. Jak się przed nim ustrzec?

To jedno z pytań, na które opowiedział nasz gość.