Ostrzeżenie II stopnia o upale w Poznaniu i powiecie poznańskim

Kto prosił o wysokie temperatury i słoneczny weekend może uznać, że jego prośby zostały spełnione. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla Wielkopolski o spodziewanym upale. W Poznaniu i powiecie poznańskim obowiązywać będzie to drugie, a więc wyższe.

 

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje od godziny 12:00 w sobotę, 18 czerwca, do 20:00 w niedzielę, 19 czerwca, na terenie powiatów: Poznań, poznański, czarnkowsko-trzcianecki, szamotulski, obornicki, międzychodzki, nowotomyski, wolsztyński, leszczyński, Leszno, grodziski, kościański, rawicki, gostyński, średzki i śremski.

W pozostałych powiatach Wielkopolski obowiązywać będzie ostrzeżenie I stopnia. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C. Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.