Lech Poznań odniósł pierwsze zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie.

Mistrzowie Polski pokonali Piast Gliwice 1:0, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Afonso Sousa.

Lech Poznań po zapewnienie sobie awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji zamierzał udowodnić, że powoli wraca na właściwe tory. Spotkanie z Piastem Gliwice miało być przełomowe. Od początku meczu lechici ruszyli do ataków, aby w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Mecz ułożył się idealnie. Chwilę po rozpoczęciu gry bliski zdobycia bramki był Kristoffer Velde, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach. W 6. minucie musiał już wyjmować piłkę z siatki. Kapitalnym strzałem z ponad 25 metrów popisał się Afonso Sousa i dał Lechowi prowadzenie. W kolejnych minutach to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali Piastowi na stwarzanie zagrożenia pod własną bramką.

To był zdecydowanie najlepszy mecz lechitów w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. I choć może nie stworzyli oni zbyt wielu okazji, to jednak zwycięstwo było w pełni zasłużone. Po przerwie dobre okazje zmarnował Gio Citaiszwili, który zamiast strzelać chciał podawać do Michała Skórasia. On sam również mógł podwyższyć prowadzenie, ale najpierw jego strzał odbił bramkarz, a potem zablokował go obrońca.

W pięciu meczach Kolejorz zgromadził cztery punkty. Dzięki zwycięstwu opuścił ostatnie miejsce, ale wciąż zajmuje dopiero szesnastą pozycję w tabeli. Kolejny mecz Lech Poznań rozegra już w środę, a jego rywalem będzie Lechia Gdańsk. To jedno z dwóch zaległych spotkań mistrzów Polski, które może pozwolić odrobić straty do czołówki.

Lech Poznań – Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 – Afonso Sousa 5′