Rusza 7. edycja Akademii Miasta

Akademia Miasta to bezpłatne kursy dla badaczek, aktywistów, urzędniczek i studentów. Tytuł tej edycji to „Wrażliwe miasta przyszłości”, kursy skierowane są do osób zainteresowanych tematyką miasta i zmianą paradygmatu jego polityki.

 

Przyszłość polskich miast w czasach zagrożenia klimatycznego to jeden z tematów, który będzie podejmowany podczas siódmej edycji Akademii Miasta. Podczas kilku spotkań uczestnicy kursu bedą poszukiwali rozwiązań tego problemu, pomogą w tym zaproszeni eksperci i ekspertki, m.in. z Fundacji Agro-Perma-Lab, Wojciech Kłosowki, Joanna Krukowska oraz Karolina Thakker. Organizatorzy zauważają, że pomimo zapewnień politycznych bezpieczeństwo ekologiczne i społeczne w miastach nadal nie jest priorytetem.

Perspektywa ekonomii obwarzanka Kate Raworth i architektury opiekuńczej Elke Krasny były inspiracją dla programu Akademi Miasta.

Warto wspomnieć, że projekt jest interdyscyplinarny, międzymiastowy, weekendowy i bezpłatny. Będzie to seria rozmów, czytanek i warsztatów z ekspertami, która zakończy się projektem zaliczeniowym. Uczestnicy kursu będą mieli za zadanie opracować prototyp działań dla Poznania, inspirowany koncepcją ekonomii obwarzanka Kate Raworth.

Kurs będzie trwał od października do grudnia, chętni mogą się zgłaszać do 21 września przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na zapisy@malta-festival.pl. . Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona do 25 osób.

Akademia Miasta to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu Szkoła Widza przy wsparciu finansowym miasta Poznania. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest UrbanLab Gdynia.