Nad ranem ogromna burza przeszła nad Gorzowem Wielkopolskim

Spadło tam ponad 130 litrów deszczu na metr kwadratowy. IMGW ostrzega że nawałnice mogą pojawić się w wiele regionach Polski.

Jak już wcześniej informowaliśmy, czwartek to dzień w którym nastąpi załamanie pogody. W Gorzowie Wielkopolskim około godziny 5 rozpoczęła się burza, towarzyszył jej deszcz oraz opady gradu. Strażacy musieli interweniować blisko 160 razy. Główne problemy mieszkańców to zalane piwnice i drogi przez co mieli trudności z dotarciem do pracy, szkół i przedszkoli. Niektóre placówki całkowicie odwołały swoje zajęcia.

“Najpierw około 5:00 rano przez miasto przeszła burza, później intensywny deszcz. Woda powoli opada, ale sytuacja była dramatyczna” – poinformował brygadier Bartłomiej Mądry.

Nawałnica zerwała dach z budynku mieszkalnego przy ul. Żniwnej, na szczęście nikt nie został poszkodowany. W związku z dużymi opadami doszło do kilku kolizji i stłuczek.

IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem, które mogą występować na terenie sześciu województw – w województwie wielkopolskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.