Ogromne zainteresowanie pierwszym przeglądem teatrów muzycznych “Czas na teatr”

Zakończył się pierwszy przegląd teatrów muzycznych CZAS NA TEATR. Ponad 1400 widzów odwiedziło Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Aulę Artis od 9 do 12 września.

 

W wydarzeniu wzięło udział wielu artystów nie tylko z Poznania, organizatorzy zaprosili do współpracy Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie czy Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Było to święto nie tylko dla osób zaintersowanych sztuką ale było także idealną okazją dla nowych widzów na zapoznanie się z ofertą najróżniejszych teatrów z całej Polski.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, spektakle były przez widzów oklaskiwane na stojąco. Wiele osób zostawało również po zakończonym spektaklu, aby porozmawiać z reżyserem i aktorami.

Dodatkowo w ramach festiwalu odbyła się konferencja naukowa „Musical i historia” zorganizowana przez Instytut Kulturoznawstwa i Filologii Polskiej UAM oraz Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.

Mimo, że była to dopiero pierwsza edycja wydarzenia to została ona wspaniale przyjęta przez widzów. W związku z tym organizatorzy zapewniają że przegląd CZAS NA TEATR powróci w przyszłym roku do Poznania.