Policja wstępnie ustaliła przebieg zdarzeń wypadku na ul. Opolskiej. Potrącona kobieta uderzyła w karetkę i wpadła pod koła kolejnego pojazdu

Znane są wstępne ustalenia co do przebiegu zdarzeń wypadku na ul. Opolskiej przy Akacjowej.

 

Zgłoszenie o wypadku wielkopolscy strażacy odebrali o godzinie 11:14. – Trzy zastępy straży pożarnej interweniują na skrzyżowaniu ulicy Opolskiej i Akacjowej w Poznaniu. Doszło tam do potrącenia trzech osób – matki i dwójki dzieci – na przejściu dla pieszych – podawał dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.

Jak ustaliła reporterka TVN24 Nadia Jóźwiak, kobieta z bliźniakami w wózku przechodziła przez przejście dla pieszych. Jak przekazują służby, jadąca od strony Lubonia karetka pogotowia zatrzymała się przed pasami. Nie zrobił tego jednak poruszający od strony centrum kierowca toyoty, który nie zatrzymał się przed pasami. Dzieci wypadły z wózka, natomiast kobieta została potrącona przez samochód, uderzyła w stojącą karetkę i spadła z powrotem na pas, na którym została uderzona przez pojazd, wprost pod koła kolejnego pojazdu. Ten na szczęście się zatrzymał.

Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala HCP w Poznaniu. Dzieci poszkodowane w wypadku to siostry bliźniaczki w wieku 2 lata i 3 miesiące. Nic poważnego im się nie stało. Jak przekazali pracujący na miejscu funkcjonariusze, są w dobrym stanie. Niedługo przejdą dodatkowe badania w szpitalu.

Okoliczności wypadku ustala policja. – Kierująca toyotą osoba była trzeźwa – poinformowała Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

To kolejne potrącenie pieszych na ulicy Opolskiej w ostatnich latach. W listopadzie 2019 roku w pobliżu szkoły przy ul. Opolskiej kierująca fordem potrąciła ośmiolatkę. Dziewczynka przechodziła przez pasy z matką. Mimo reanimacji ośmiolatka zmarła.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.