“Fifna Dycha”, czyli jubileuszowo-urodzinowa przechadzka z grupą PoPoznaniu

Już od 10 lat oprowadzają poznaniaków i turystów po Poznaniu przybliżając historie, ciekawostki i zachęcając do zajrzenia do miejsc nieco mniej oczywistych – grupa przewodników Po Poznaniu świętuje swoje 10-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza na wyjątkowe spacery i świętowanie w ramach Fifnej Dychy.

 

Na początku czerwca 2012 roku grupa Po Poznaniu zaprosiła na pierwszą w historii przechadzkę w ramach „PoKoziołka”, czyli spaceru z przewodnikiem rozpoczynającego się po tym, jak na ratuszowej wieży trykały się poznańskie koziołki. W połowie października tego samego roku zainaugurowano również cykl wycieczek tematycznych. Od tego czasu, przez 10 lat przewodnicy regularnie zapraszają na wspólne odkrywanie miasta.

Przez ten czas odbyło się już ponad 400 spacerów tematycznych, a liczba uczestników przekroczyła 28 tysięcy osób.

Z okazji 10-lecia istnienia, w niedzielne popołudnie grupa zaprasza na urodzinowo-jubileuszową wycieczkę.

Już dziś o 16:00 wyruszy… z kilku lokalizacji.

Będzie inaczej niż zwykle, ponieważ miejsc startu będzie kilka. Wybierzcie to, w które jest Wam najłatwiej dotrzeć lub to, które wydaje się Wam najbardziej intrygujące. Poszukajcie jednego z naszych przewodników, który poprowadzi Was w kierunku placu Mickiewicza, oczywiście umilając czas ciekawą opowieścią. Do każdej z tras przypisany jest kolor, jeśli chcecie zabierzcie ze sobą elementy garderoby lub inne rekwizyty w takiej barwie.” – wyjaśniają organizatorzy

Wszystkie grupy spotkają się na pl. Mickiewicza, gdzie na uczestników czekać będą – poza opowieściami – także urodzinowe niespodzianki.

Miejsca startu:
– (trasa zielona) pomnik Stanisława Moniuszki w parku Moniuszki
– (trasa biała) ul. Kościuszki 99, wejście do klasztoru oo. Dominikanów
– (trasa czarna) Okrąglak od strony ul. Mielżyńskiego
– (trasa szara) wejście do nowego skrzydła Starego Browaru od strony ul. Ratajczaka
– (trasa czerwona) pomnik Tadeusza Kościuszki
– (trasa żółta) wejście do Starego Zoo, ul. Zwierzyniecka

Wycieczki odbywają się w konwencji „free walking tour”, czyli niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.