Bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Opiekuna

Czym jest „Akademia Opiekuna”? To cykl szkoleń przygotowany przez Stowarzyszenie Bono Serviamus, który skierowany jest do opiekunów osób obłożnie chorych, którzy wymagają opieki w domu.

 

Stowarzyszenie zaprasza na dwa moduły szkolenia z podziałem na część teoretyczną i praktyczną. W ramach pierwszej planowane są zajęcia z psychologiem, pielęgniarką oraz temat pierwszej pomocy w stanach nagłych u osób obłożnie chorych w domu.

Z kolei część praktyczna to instruktaż z zakresu pielęgnacji chorego, w tym m.in. mycie ciała i włosów w łóżku, słanie łóżka, karmienie, pielęgnację przetok czy też pielęgnację jamy ustnej.

Szkolenia odbywają się w różnych terminach do wyboru: 10 lub 17 grudnia, w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego przy ul. Szamarzewskiego 84. Trwa 8 godzin z przerwą obiadową.

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze zapisanie się drogą mailową: szkolenia@skpp.edu.pl. W treści maila należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz deklarację wyboru daty szkolenia. Liczba miejsc ograniczona, więcej informacji pod numerem tel.: 61 854 92 18.