Zaburzenia odżywiania jako oblicza depresji. Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Depresja wbrew stereotypom nie dotyczy jedynie dorosłych. Dużą grupę osób cierpiących na nią stanowią dzieci i młodzież. Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, przez co przechodzą ich pociechy, tłumacząc niektóre zachowania charakterem lub okresem dojrzewania. Niewielu łączy zaburzenia odżywiania z depresją. O tym jak je odróżnić, a kiedy łączyć będzie można dowiedzieć się z bezpłatnych warsztatów dla rodziców „W trosce o nasze dzieci”.

Warsztaty „Oblicza depresji – nastrój a zaburzenia karmienia i odżywiania” pomogą w zrozumieniu, jak odróżnić zaburzenia odżywiania od epizodu depresyjnego, a także m.in. czy smutek można łączyć z otyłością. Skierowane są zarówno do rodziców dzieci, u których zdiagnozowano depresję, jak i tych, którzy dopiero zauważyli nietypowe zachowania u swoich dzieci, ale jeszcze nie konsultowali się ze specjalistą.

O różnicach między epizodem depresyjnym a zaburzeniem odżywiania będzie opowiadać dr Marta Tyszkiewicz-Nwafor, natomiast prof. Piotr Fichna wyjaśni na czym polega związek smutku z otyłością. Z kolei dr Magdalena Uzar przybliży rozwój emocjonalny oraz jego związek z rozwojem zaburzeń psychicznych, a prof. Agnieszka Słopień skupi się na obrazie klinicznym i przyczynach zaburzeń karmienia małych dzieci.

Eksperci wyjaśnia także w jaki sposób pomóc dzieciom, a także dlaczego ważne – poza farmakoterapią – są także psychoterapia oraz oddziaływania środowiskowe, w tym wsparcie rodziny.

Warsztaty mają formę online i są bezpłatne. Wcześniej należy się zarejestrować tutaj. Odbędą się 9 marca o godzinie 17:30.