Szpital Wojewódzki otrzymał Srebrną pieczęć Miasta Poznania

Szpital Wojewódzki przy ul. Lutyckiej otrzymał Srebrną Pieczęć Miasta Poznania, która przyznawana jest osobom i instytucjom, które w wyjątkowy sposób wpisały się w świadomość mieszkańców miasta. Placówka istnieje w Poznaniu już od 50 lat i jest jednym z głównych szpitali w regionie.

 

Szpital Wojewódzki przy ul. Lutyckiej jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Wielkopolskiego i jest jedną z najważniejszych i najbardziej renomowanych placówek w województwie. Istnieje od 1972 roku i obecnie posiada 26 oddziałów, dysponując m.in. własną stacją dializ, SORem i lądowiskiem dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z okazji 50-lecia istnienia placówki odbyła się uroczysta gala, podczas której m.in. wręczono Srebrną pieczęć Miasta Poznania. To wyróżnienie przyznawane osobom i instytucjom, które w wyjątkowy sposób wpisały się w świadomość mieszkańców Poznania, będąc wzorem tradycyjnych, poznańskich cnót.

Jacek Jaśkowiak wręczając Pieczęć Piotrowi Nowickiemu, dyrektorowi szpitala podkreślił, że przez 50 lat placówka niejednokrotnie była miejscem pionierskich operacji, wdrażania innowacyjnych terapii i leczenia, a także nowatorskich zabiegów. Podziękował kadrze szpitala, zarówno byłym jak i obecnym pracownikom, za codzienną pracę na rzecz zdrowia i życia mieszkańców regionu.

Z kolei marszałek województwa, Marek Woźniak, przypomniał o inwestycjach, jakie przeprowadzono w ostatnich latach w placówce. Podkreślił rolę dotacji z Funduszy Unii Europejskiej, które wraz z finansowaniem z budżetu Samorządu Województwa pozwoliły na unowocześnianie tego miejsca i zakup wyposażenia, dzięki któremu diagnostyka i leczenie jest bardziej precyzyjne i zaawansowane, a tym samym skuteczne.

Podczas wydarzenia zostały wręczone również statuetki “Gloria Lutycka”. Otrzymali je Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego, Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, prof. Maciej Głyda, ordynator Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii. Pośmiertnie statuetką uhonorowano także prof. dr hab. med. Laurę Wołowicką, dr Romana Ratomskiego oraz dr Jacka Łukomskiego.

Galę uświetnił występ artystów z Polskiego teatru Tańca.