Boże Narodzenie zawitało już do Poznania

Choć w ten weekend głównym tematem świętowania jest Dzień Niepodległości i imieniny Ulicy Święty Marcin, to w Poznaniu powoli widać już… Boże Narodzenie. W przestrzeni miejskiej rozpoczęły się przygotowania do Betlejem Poznańskiego.

Magia Świąt w pierwszej połowie listopada? W tym roku Betlejem Poznańskie będzie się odbywać w czterech lokalizacjach – na pl. Wolności, Międzynarodowych Targach Poznańskich, na pl. Kolegiackim i Rynku Łazarskim (więcej o tegorocznej edycji i atrakcjach pisaliśmy tutaj).

Choć pierwsze atrakcje dostępne będą dopiero od następnego weekendu, to od kilku dni w Poznaniu można zauważyć już… świąteczny klimat. Na placu Wolności oraz na terenie MTP pojawiły się już pierwsze ozdoby, choinka, bombki, stragany i świąteczne oświetlenie. Na poznańskich Targach stanęło także młyńskie koło, które będzie jedną z tegorocznych atrakcji.

Inauguracja Betlejem Poznańskiego na pl. Wolności i pl. Kolegiackim planowana jest na 18 listopada. Na MTP rozpocznie się dzień później, a na Rynku Łazarskim 3 grudnia.