Będzie więcej lotów między Poznaniem a Krakowem

Podróżni czekali na to połączenie od wielu lat i… udowadniają, że było potrzebne. Loty na trasie Poznań-Kraków cieszą się tak dużym powodzeniem, że przewoźnik zdecydował się zwiększyć ich ilość w najbliższych miesiącach.

Połączenie lotnicze Poznań-Kraków realizowane jest przez Ryanair od końca października. O utworzenie takiej „krajówki” pasażerowie apelowali od dawna.

Jak się okazuje, uruchomienie lotów okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ jak wynika z informacji portalu Rynek Lotniczy, wskaźnik wypełnienia pokładu na lotach wynosi ponad 80%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Także listopadowe dane lotniska pokazały, że stolica Małopolski była jednym z pięciu najczęściej wybieranych przez poznańskich pasażerów kierunkiem podróży.

Duże zainteresowanie przekłada się także na decyzje linii lotniczych. Do 8 stycznia na trasie realizowane będą trzy loty tygodniowo – w czwartki, soboty i niedziele. Od drugiego tygodnia stycznia czasowo liczba lotów zmniejszy się do rotacji jedynie w czwartki i niedziele.

Jest jednak dobra wiadomość – od marca nie tylko wrócą połączenia 3 razy w tygodniu, ale od sezonu letniego między Poznaniem a Krakowem będzie można latać cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Taka decyzja z pewnością pozytywnie wpłynie na ruch turystyczny w obu miastach.

W systemie rezerwacyjnym można już kupować bilety na loty od 5 czerwca do 1 października, kiedy to rotacje będą cztery razy w tygodniu.