Wiosenne porządki, czyli wspólne sprzątanie Parku Kasprowicza

Wiosenne porządki nie tylko w domu – z inicjatywy mieszkańców w sobotę odbędzie się wspólne sprzątanie Parku Kasprowicza. Dołączyć może każdy, bez względu na wiek.

 

Kalendarzowa i astronomiczna wiosna już za kilka dni, a to dobry czas, by pomyśleć o pozimowych porządkach. W sobotę chętni mogą dołączyć do sprzątania Parku Kasprowicza i zadbania o wspólną przestrzeń, jednocześnie poznając inne osoby, którym nie jest obojętny los roślin oraz utrzymanie porządku w okolicy.

Na miejscu dostępnych będzie kilkanaście chwytaków do śmieci, rękawice jednorazowe oraz worki na śmieci dla każdego. Dostarczą je firma Alkom, Wydział Gospodarki Komunalnej i Klub Krąg. Można także zabrać własny sprzęt i pomoce.

Organizatorzy zachęcają do udziału osoby w każdym wieku. To dobra okazja, by kształtować dobre nawyki zwłaszcza u najmłodszych.

Początek akcji planowany jest na sobotę o godzinie 11:00 w ogrodzie społecznym Kolektyw Kąpielisko, skąd uczestnicy rozejdą się w dalsze rejony parku. Zebrane śmieci zostaną umieszczone w punkcie zbiorczym w rejonie parkingu przy ul. Reymonta, a następnie odebrane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.