Kompletnie pijany prowadził samochód. Policję wezwał świadek

Czujność świadka prawdopodobnie pozwoliła na uniknięcie tragedii na drodze. Widząc pijanego mężczyznę, który prowadził samochód, powiadomiono policję, która po chwili była na miejscu i zapobiegła dalszej jeździe.

 

Jak poinformowała dziś Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, sytuacja miała miejsce 6 kwietnia, po godzinie 21:00 w Zdziechowie. Dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał informację, że do lokalnego sklepu przyjechał prowadząc samochód osobowy mężczyzna, którego zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pod wpływem alkoholu. Kierowca miał problem m.in. z utrzymaniem równowagi.

Po chwili na miejscu był już patrol drogówki, który wylegitymował mężczyznę, a także przeprowadził badanie trzeźwości. Okazało się, że kierujący ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany w celu wykonania dalszych czynności, a następnie zwolniony do domu. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, a wkrótce złożą wniosek do sądu w związku z prowadzeniem przez niego pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności, grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja apeluje o zgłaszanie niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu. Można to zrobić również anonimowo zarówno kontaktując się z najbliższa komendą jak i pod numerem 112.

fot. KPP Gniezno