Zabezpieczone przez CBŚP maseczki i rękawiczki trafiły do poznańskiej jadłodajni i urzędu miasta

Maseczki i rękawiczki jednorazowe zabezpieczone podczas działań CBŚP zostały przekazane do Urzędu Miasta Poznania oraz jadłodajni prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Poznaniu.

 

W ostatnich miesiącach CBŚP prowadziło działania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dopuszczali się przestępstw gospodarczych. Podczas jednej z akcji zabezpieczono kilka tysięcy sztuk towaru – jednorazowych maseczek i rękawiczek.

Ponieważ jest on bezpieczny do użytkowania, na podstawie przepisów związanych ze stanem zagrożenia epidemiologicznego towar przekazano instytucjom walczącym z epidemią.

W porozumieniu z policjantami CBŚP, nadzorujący to śledztwo prokurator z Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu podjął decyzję o przekazaniu 407 tysięcy sztuk maseczek jednorazowych o wartości ok. 200 tysięcy złotych na rzecz Urzędu Miasta Poznania. Z kolei ponad 46 mln rękawiczek jednorazowych o wartości prawie 470 tysięcy złotych trafiło do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich, która prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Poznaniu.

Maseczki, które przekazano na rzecz poznańskiego magistratu będą rozdysponowane wśród miejskich instytucji i placówek.

Towar ważył kilkadziesiąt ton, dlatego o wsparcie dla policjantów podczas transportu poproszono strażaków z OSP w Tarnowie Podgórnym.