Lech Poznań odnosi triumf nad Cracovią – zwycięska passa wraca do Poznania

Lech Poznań odzyskał zwycięską passę po imponującym zwycięstwie 4-1 nad Cracovią w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Mecz odbył się w sobotę, 6 maja 2023 roku, na stadionie w Poznaniu. Ten sukces pozwolił drużynie “Kolejorz” na utrzymanie pozycji w czołówce tabeli.

Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy, którzy zdominowali rywali na boisku. Już w 7. minucie spotkania Dani Ramirez otworzył wynik meczu, strzelając pierwszego gola dla Lecha. Filip Marchwiński zdobył kolejną bramkę dla drużyny z Poznania w 12. minucie, wykorzystując podanie Ramireza.

Cracovia próbowała odpowiedzieć na te dwie szybkie straty, jednak Lech Poznań nie zamierzał zwalniać tempa. W 29. minucie meczu, Tymoteusz Puchacz podwyższył wynik na 3-0, wykorzystując sytuację z rzutu rożnego. Pierwsza połowa zakończyła się kolejnym trafieniem dla Lecha, tym razem autorstwa Jakuba Kamińskiego, który skierował piłkę do siatki w 45. minucie spotkania.

W drugiej połowie tempo meczu nieco spadło, a Lech Poznań skupił się na kontroli gry. Cracovia starała się zredukować straty, co udało się w 61. minucie, gdy Michał Helik zdobył honorowe trafienie dla drużyny gości. Mimo to, nie udało się im odwrócić losów meczu.

Po tym zwycięstwie Lech Poznań umocnił swoją pozycję w czołówce klasyfikacji PKO Ekstraklasy, marząc o zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Cracovia natomiast pozostaje w środku tabeli, ze znacznie mniejszymi szansami na awans do czołowych miejsc.