Poszukiwany przez sąd dewastował pociąg. Został zatrzymany w Poznaniu

Wątpliwa twórczość artystyczna, którą postanowił zaprezentować w przedziale pociągu ułatwiła zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny. Pomogli w tym funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Poznaniu podczas interwencji wobec trzech wandali, którzy zniszczyli wnętrze pociągu.

 

Drużyna konduktorska pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Frankfurt Oder, który przejeżdża przez Poznań zawiadomiła poznański oddział Straży Ochrony Kolei o trzech osobach, które dokonały dewastacji przedziału.

Interwencję podjęto na stacji na dworcu Poznań Główny. Ustalono, że wandale namalowali markerem napisy i obrazki na lustrach w przedziale. Do winy przyznał się tylko jeden z podejrzanych. Był to 25-letni mieszkaniec Szczecinka.

Na miejsce wezwano patrol policji, który podczas sprawdzania danych sprawcy w systemie ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczecinku w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawa zarówno dewastacji jak i zatrzymania poszukiwanego została przekazana policjantom z Komisariatu na poznańskiej Wildzie. Zatrzymany został doprowadzony do aresztu śledczego.