Charytatywny Piknik Rodzinny w Forcie VI

Fort Poznan – Event Place wraz z Klubem Sportowym Tygryski, serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Charytatywny Piknik Rodzinny. To niepowtarzalna okazja, aby w historycznym miejscu, jakim jest Fort VI spędzić czas w gronie najbliższych, jednocześnie wspierając szczytny cel.

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 27 maja, w godzinach 11:00-18:00. Dochód z imprezy przeznaczony jest na wsparcie niepełnosprawnych dzieci z KS Tygryski.

Wstęp na piknik kosztuje 15 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci, płatne na miejscu, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Liczne atrakcje zawarte są w cenie biletu. Odwiedzający będą mieli okazję zwiedzić Fort pod opieką przewodnika, o godzinach 12:00 i 15:00. Młodsi uczestnicy mogą uczestniczyć w grze “Poszukiwanie skarbu”, która przemieni zwiedzanie w prawdziwą przygodę.

Piknik to mnóstwo różnorodnych atrakcji dla każdego: dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, balonowe zwierzaki i pokazy iluzjonisty dla najmłodszych. Zabawy plastyczne, takie jak “malujemy mural” czy “zrób sobie gniotka”, pobudzą kreatywność dzieci. Zaplanowano również gry i zabawy sportowe z trenerami, konkursy sportowe oraz gry i zabawy z harcerzami.

W trakcie pikniku odbędą się pokazy i nauka pierwszej pomocy, pokaz tańca z ogniem oraz zabawy z bańkami mydlanymi. Nie zabraknie również Rycerzy Jedi, rekonstruktorów, strażaków, pokazów tresury psów policyjnych oraz prezentacji policji konnej.

Dodatkowo, za niewielką opłatą, dostępna będzie loteria fantowa “KAŻDY LOS WYGRYWA”, kosztująca 10 zł. Na terenie Fortu VI działać będzie strefa gastronomiczna, gdzie będzie można skosztować grillowanych dań, grochówki, kawy, herbaty oraz domowych ciast.

Ponadto, na miejscu będzie można nabyć pamiątki, książki, mapy i plany różnych twierdz oraz mapki Fortu VI.

Na terenie Fortu VI przewidziano miejsce dla rowerów, co umożliwia przybycie na piknik na dwa kółka.