VI Szanty nad Wartą, czyli muzyka nie tylko dla miłośników żeglarstwa

Już w sobotę, 17 czerwca, na miłośników szant, melomanów i rodzin z dziećmi czeka niezwykłe wydarzenie: VI Szanty nad Wartą. Wydarzenie stanowi wyjątkową okazję do odkrycia bogatego świata muzyki żeglarskiej, relaksu na świeżym powietrzu i rozmów o planach na letnie rejsy.

 

Impreza odbędzie się w malowniczym otoczeniu, tuż nad brzegiem rzeki Warty, przy ulicy Ugory na poznańskim Szelągu, gdzie urokliwe tereny Wartostrady stanowić będą tło dla muzycznych i rodzinnych atrakcji.

Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na godzinę 14:00, kiedy to rozpocznie się piknik rodzinny z koncertem zespołu „Majtki Bosmana”. Ale to dopiero początek. Oprócz bogatych doznań muzycznych, na uczestników czekają atrakcje dla całej rodziny. W programie znalazły się m.in. konkursy wiedzy żeglarskiej, zabawy i ćwiczenia z wiązania węzłów, a także wiele atrakcji dla najmłodszych.

Jednak sercem wydarzenia są koncerty, które rozpoczną się o godzinie 17:00. Do godziny 21:00 na scenie zaprezentują się tacy artyści jak: Marta Śliwa i jej gitarzyści, Grupa Trzymająca Ster oraz Kamil Badzioch.

VI Szanty nad Wartą to wydarzenie o otwartym charakterze, a wstęp na nie jest bezpłatny. Realizacja możliwa jest dzięki wsparciu Miasta Poznań oraz AQUANET S.A. Organizatorami są Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, Rada Osiedla „Stare Winogrady” oraz Ogród Szeląg.