Będzie pierwszy od lat koncert na poznańskim stadionie! Kiedy i kto wystąpi?

Dokonuje tego, czego dokonało do tej pory niewielu polskich muzyków – Dawid Podsiadło z sukcesem wyprzedaje koncerty w największych polskich arenach widowiskowych. W sobotę jego występ oglądało kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Właśnie wtedy artysta zapowiedział kolejną trasę w 2024 roku. Dziś już wiadomo, że wystąpi także na poznańskim stadionie.

Koncerty na stadionie przy ul. Bułgarskiej odbywają się stosunkowo rzadko. Jest to związane m.in. ze specyfiką stadionu, przeznaczonego głównie pod mecze piłkarskie Lecha Poznań, a te z kolei uzależnione są od terminów rozgrywek Kolejorza.

Gdy wielu traciło już nadzieję na większe wydarzenia muzyczne przy Bułgarskiej, Dawid Podsiadło, jeden z najbardziej znanych polskich artystów ogłosił trasę na 2024 rok, a tam znalazł się właśnie Enea Stadion w Poznaniu.

Koncert planowany jest na 15 czerwca 2024 roku, czyli już po zakończeniu sezonu Ekstraklasy i pucharów. Nie będzie więc kolidował z planami Kolejorza.

Widowisko będzie prawdopodobnie odbywało się w podobnym stylu, co podczas ostatnich koncertów. Oznacza to scenę ustawioną na środku płyty stadionu.

Poza Poznaniem, w czerwcu 2024 roku Podsiadło wystąpi też na stadionach w Gdańsku i Chorzowie.

Sprzedaż biletów ma ruszyć 30 sierpnia dla użytkowników Allegro Smart, a dla pozostałych chętnych dzień później, 31 sierpnia.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe zainteresowanie koncertami podczas trasy stadionowej Podsiadło i jego niesłabnącą popularność wśród polskiej publiki, można spodziewać się, że poznański koncert także będzie cieszył się dużą frekwencją.

Jednym z powodów, dla których na poznańskim stadionie organizowanych jest mało koncertów są także te finansowe. W przypadku Dawida Podsiadło Enea Stadion ma być współorganizatorem lub patronem wydarzenia, a tym samym współfinansować jego organizację.

Więcej o możliwościach organizacji dużych koncertów w Poznaniu pisaliśmy tutaj.