Otwarcie boiska im. Tomasza Sadowskiego: Sport i integracja w jednym miejscu

Już dziś na ul. Świętego Wincentego, poznaniacy będą świadkami niecodziennego wydarzenia. Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka oficjalnie otworzy nowe boisko im. Tomasza Sadowskiego, założyciela tej ważnej organizacji. Przygotowano cały dzień różnych atrakcji.

 

Fundacja zaplanowała cały dzień pełen atrakcji, mający promować wartości takie jak integracja, solidarność i sport jako narzędzie zmiany. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a jednym z głównych punktów programu będzie turniej piłkarski “Solidarni z Ukrainą”, w którym drużyna Barka będzie miała okazję zmierzyć się z zespołami darczyńców w ekscytujących 10-minutowych meczach.

Nie tylko sportem żyje człowiek, dlatego też w trakcie całego dnia odbywać się będą koncerty muzyki ukraińskiej, a także warsztaty i stoiska z różnorodnymi atrakcjami. Całość wydarzenia została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Poznania.

Fundacja Barka, działająca na rzecz osób potrzebujących już od ponad 30 lat, wierzy, że nowe boisko będzie miejscem, które przyczyni się do jeszcze większej integracji społeczności lokalnej. Jest to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak sport może stać się narzędziem zmieniającym postawy i budującym mosty między ludźmi.