Rusza sportowy sezon na Chwiałce

Pływalnia, lodowisko, a może tenis stołowy? Z takich sposobów aktywnego spędzenia czasu mogą od września korzystać poznanianki i poznaniacy. Od poniedziałku, 18 września rusza sezon na Chwiałce.

Od 18 września na Chwiałce startują również pierwsze zajęcia w ramach Pho3nix Akademii Pływania. Nowością na obiekcie będzie zmiana sposobu rozliczania czasu pobytu na basenie. Chwiałka rezygnuje z 45-minutowych tercji. To oznacza, że wejście na basen będzie możliwe o dowolnej godzinie, o ile w harmonogramie pływalni będą dostępne tory “dla publiczności”. Do zmian dostosowany będzie również cennik, który będzie taki sam jak na pozostałych pływalniach miejskich.

Czas na łyżwy!

Jak co roku w drugiej połowie września Lodowisko Chwiałka im. Witalisa Ludwiczaka wprowadza do swojego grafiku ślizgawki dla publiczności. W dni powszednie tafla będzie udostępniana w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych, a w weekendy w dostępnych “okienkach” pomiędzy meczami, zawodami i treningami. Pierwsza okazja do poślizgania się nadarza się już w poniedziałek 18 września. 

Ważne, aby przed wizytą na lodowisku sprawdzić  harmonogram.. Cennik nie uległ zmianie. Bilet ulgowy kosztuje 13 zł, zaś normalny – 15 zł  za 45-minutową tercję. Pełny cennik dostępny jest na stronie internetowej lodowiska. Oprócz ślizgawek chętni mogą korzystać z dodatkowych usług – wypożyczyć łyżwy, kaski albo misie do nauki jazdy. W budynku lodowiska działa również punkt ostrzenia łyżew, a przy wejściu na obiekt sklep z akcesoriami łyżwiarskimi.

Podkręć swoją grę – tenis stołowy z POSiR

Nowość dla wszystkich amatorów tenisa stołowego. Od września Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają na zajęcia poznanianki i poznaniaków w każdym wieku. W sobotnie przedpołudnia uczestnicy będą mieli do dyspozycji halę przy Drodze Dębińskiej 10c oraz sprzęt do gry. Zajęcia będą się odbywały co tydzień aż do maja, a uczestnictwo w nich nie wymaga zapisów. Start – 23 września.

– Pomysł na te zajęcia jest bardzo prosty. Każdy, kto chciałby pograć w tenisa stołowego, może to zrobić u nas. Jeżeli będzie taka potrzeba, obecny na zajęciach instruktor podpowie, jak poprawić grę – wyjaśnia dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Udział w zajęciach jest odpłatny. Jednorazowy koszt uczestnictwa wynosi 25 złotych. Ze względu na ograniczoną liczbę stołów do gry w danym dniu obowiązuje zasada “kto pierwszy, ten lepszy”. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie będą prowadziły rezerwacji.

Szczegółowe informacje na temat zajęć oraz ich regulamin jest dostępny na stronie internetowej POSiR.