Na Wildzie rywalizowały… przedszkolaki

Dzień 1. października, to nie tylko start roku akademickiego dla studentów, ale także turniej o Puchar Wildy, który przeprowadziła Warta Poznań.

Na stadion przy ulicy Droga Dębińska 12 przybyły przedszkola:  nr 43 im. „Krasnala Hałabały”, nr 54 „Tajemniczy świat”, nr 65 „Wiolinek”, nr 87 im. „Jacusia i Agatki”, nr 104 „Bajlandia”, nr 176 „Bajkowy domek” oraz nr 188 „Dębowe ludki”. Rywalizowały one ze sobą w turnieju piłki nożnej, a także w różnorodnych grach i zabawach takich jak wyścigi rzędów czy tory przeszkód.

Podczas turnieju odbyły się także pokazy szermierki oraz lekcja tańca. W zabawach uczestniczyli zawodnicy wszystkich sekcji klubu sportowego Warta Poznań oraz maskotka klubowa Dinuś Wartuś. W zawodach wynik się nie liczył, liczyła się dobra zabawa. Wszystkie dzieci schodziły z boiska zadowolone, nie schodził im uśmiech z twarzy. Uczestniczy zawodów odebrali pamiątkowe dyplomy oraz zdeklarowali się, że pojawią się także na następnym turnieju organizowanym przez Wartę Poznań.

Takowe się odbędą. Maciej Chłodnicki, wiceprezes Warty Poznań S.A. zapewnia, że to nie była ostatnia taka inicjatywa.
– Mogę zagwarantować, że podobne turnieje odbędą się w najbliższym czasie. Wszystkie te uśmiechnięte twarze to dla nas wielka nobilitacja, a zarazem wielka odpowiedzialność. Takimi turniejami jak ten chcemy sprawić, że sport będzie bardziej powszechny w życiu dzieci. Nie wszyscy mogą na co dzień uczestniczyć w zajęciach z profesjonalnymi trenerami, na profesjonalnym boisku. My jako klub Warta Poznań chcemy zapewnić im chociaż namiastkę tego.

Warto dodać, że Warta Poznań zgłosiła swój projekt do Budżetu Obywatelskiego 2015. Jest to ogólnodostępne profesjonalne, sztuczne boisko dla dzieci.
– Zgłosiliśmy swój projekt do budżetu obywatelskiego, aby zapewnić wszystkim mieszkańcom Poznania dostęp do uprawiania piłki nożnej także w zimowe dni – mówi Maciej Chłodnicki.

W kuluarach klubu mówi się o kolejnym turnieju dla najmłodszych. Tym razem będą to zawody w piłce nożnej na hali. Data nie jest jeszcze znana, ale potencjalni uczestnicy nie mogą doczekać się kolejnej rywalizacji pomiędzy przedszkolakami.