Znany graficiarz Kawu w tarapatach: Interwencja kibiców Pogoni Szczecin

Niedawno w sieci pojawiły się niepokojące informacje dotyczące popularnego artysty grafitowego, Kawu. Jego prace, przedstawiające postaci kreskówek oraz słynny Koziołek Matołek w barwach Lecha Poznań, były wielokrotnie prezentowane na łamach epoznan.pl. Choć Kawu wielokrotnie tworzył swe malowidła w miejscach związanych z różnymi drużynami piłkarskimi, do tej pory nie spotykały się one z poważniejszymi konsekwencjami.

Niestety, sytuacja uległa zmianie, gdy w ręce kibiców Pogoni Szczecin wpadł sam Kawu. Na jednym z popularnych portali społecznościowych opublikowany został filmik, na którym widać artystę wypowiadającego słowa: “Pogoń Szczecin niezwyciężona, koziołek spie***lił do Pacanowa”. Choć przyczyny tej sytuacji nie są dokładnie znane, krótki post kibiców Pogoni Szczecin sugeruje, że Kawu próbował ozdobić ściany stadionu drużyny z Szczecina swoim charakterystycznym malowidłem, przedstawiającym Koziołka Matołka w barwach Lecha Poznań.

Kawu, który zdobył popularność dzięki swoim unikatowym dziełom w Polsce i za granicą, tym razem znalazł się w centrum kontrowersji. Jego prace często były uwielbieniem dla drużyny Lecha Poznań, a teraz wydaje się, że mogły narazić artystę na niebezpieczeństwo.

Wpis kibiców Pogoni Szczecin kończy się sugestywnym zdaniem: “Z poszanowaniem godności, nawet dla niemile widzianych gości”. To może sugerować, że chociaż sytuacja była napięta, nie doszło do przemocy wobec Kawu.

Cała sytuacja wywołała wiele emocji wśród internautów i fanów obu drużyn. Wielu z nich wyraża nadzieję, że artysta jest bezpieczny, a cała sprawa zostanie wyjaśniona. Jedno jest pewne: sztuka uliczna, choć piękna i wyrazista, niesie za sobą pewne ryzyko, zwłaszcza gdy dotyczy tak emocjonujących tematów, jak rywalizacja sportowa.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.